W jaki sposób i dlaczego kupujemy buty?

 

W jaki sposób i dlaczego kupujemy buty?

Nawet najlepszy producent obuwia musi się liczyć z tym, iż wysoka jakość oferty to nie wszystko. W dzisiejszych czasach równie istotnym elementem bywa marketing oraz reklama, dzięki którym możliwe stanie się dotarcie do wszystkich tych, którzy dotychczas nie zdawali sobie sprawy z wyjątkowości danej marki.

Wcale nie tak rzadko mamy do czynienia z sytuacją, gdy na rynku zwycięża nie ten, którego obuwie jest lepsze, lecz ten, który potrafi lepiej się wypromować. Dzięki temu jego propozycje są dużo bardziej znane i rozpoznawalne, czego efektem jest wyższa sprzedaż oraz przywiązanie klienta do danej sieci.buty_męskie

Rzecz jasna jakość, jaką cechują się buty męskie oraz damskie danej firmy, wciąż jest bardzo ważna. Nie zmienia to jednak faktu, że to tylko połowa sukcesu, gdyż klienci nie lubią kupować rzeczy nieznanych, przedkładając nad nie te oferty, z którymi mieli do czynienia lub o nich słyszeli. Dlatego tak ważne jest, by w miarę możliwości przeznaczać spore środki na promocję. Widać to chociażby w branży filmowej, gdzie połowa budżetu przeznaczonego na film może być wydana na różnego rodzaju reklamę. Oczywiście branża obuwnicza rządzi się nieco innymi prawami, niemniej jeśli chcemy zwiększyć sprzedaż, to warto zastanowić się nad tymi faktami i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Możliwe, że będzie to prosta droga do sukcesu, dzięki któremu poszczególne modele zaczną się dużo lepiej sprzedawać, co przełoży się na sukces całej firmy.

Niewygodne lub niedopasowane buty potrafią być prawdziwą katorgą, o czym wie chyba każdy, kto musiał spędzić choć kilka godzin w takim obuwiu. Obtarcia, uciskanie, pocenie się nogi- te i wiele innych zjawisk zachodzi, gdy dobierzemy sobie nie takie jak trzeba okrycie stopy. Co prawda technologia wciąż idzie do przodu, a obuwie staje się coraz lepsze, niemniej nie uchroni nas to przed złym rozmiarem lub niewłaściwą konstrukcją. W związku z tym bardzo istotne jest, by dokładnie dopasowywać wybrany model, zanim postanowimy, że jest on wart naszych pieniędzy.

Niestety, tej czynności nie zrobimy przez Internet. A szkoda, bo sieć daje nam obecnie ogromne możliwości. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę np. buty męskie, by dostać setki tysięcy wyników, które dadzą nam możliwość kupna butów z każdego zakątka świata. Warto dodać, że buty te nierzadko będą znacznie tańsze, niż te obecne w sklepie. Teoretycznie więc jesteśmy w raju, w praktyce jednak nie jest tak wesoło, gdyż pojawia się wspomniany już problem przymierzania. Niby możemy pójść do sklepu, by porównać podobne lub wręcz takie same buty, a potem kupić taniej inne przez sieć, ale nie zawsze mamy taką możliwość, a poza tym takie obejście problemu tylko w teorii jest skuteczne, gdyż but butowi nierówny. Stu procentową pewność będziemy mieli dopiero wtedy, gdy umieścimy na nodze dokładnie to obuwie, które chcemy kupić. W innym wypadku mamy do czynienia z loterią, która ma to do siebie, że niekoniecznie będzie działać na nasza korzyść.