Ryłko – polska marka

 

Ryłko – polska marka

Na polskim rynku istnieje kilka rdzennie krajowych firm obuwniczych, których produkty nie tylko nie odbiegają od ofert zagranicznych marek, lecz nierzadko znacznie je przewyższają. Ryłko jest jednym z najlepszych przykładów ilustrujących tę tezę. Zresztą prawdopodobnie każdy czytający te słowa doskonale zna modele z tej właśnie firmy, gdyż są one obecne w każdym większym mieście.

Ryłko powstało w latach pięćdziesiątych ubiegłego wieku, lecz jej świetność przypadła na okres po transformacji ustrojowej, gdy w Polsce powstał wolny rynek, który umożliwił tworzenie i rozwijanie wielu inicjatyw gospodarczych, które miały być odpowiedzią na coraz bardziej rosnące potrzeby polaków. Ci, głodni nowych produktów oraz ofert, co związane było z brakami na półkach w okresie PRL- u, wręcz rzucali się na jakikolwiek nowy asortyment. Co prawda w pierwszych latach największą popularnością cieszyły się propozycje zagraniczne, z czasem jednak Polacy ponownie skierowali swoją uwagę na krajowych producentów, co dało szanse takim firmom jak Ryłko.

Dzisiaj producent ten to uznana firma, która cieszy się dużym zaufaniem wśród swoich klientów. Dzięki boomowi gospodarczemu w latach dziewięćdziesiątych producentowi udało się otworzyć sporą fabrykę, która była w stanie wypuścić na tyle dużą ilość obuwia, by móc zaspokoić potrzeby konsumentów. To, w połączeniu z wysoką jakością wszystkich kolekcji sprawiło, że Ryłko stało się synonimem porządnego buta, który wart jest każdej ceny.