Obuwie Geox

 

Obuwie Geox

Montebelluma to włoska miejscowość leżąca na północy kraju. Nie przyciąga ona turystów, nie ma tam też zbyt wiele atrakcji, niemniej jest to bardzo istotny punkt na mapie Włoch, gdyż to właśnie tam znajduje się siedziba jednego z najbardziej znanych na świecie producentów obuwia, czyli firmy Geox.

 Geox założony został w 1995 przez Mario Moretti Polegato, biznesmena, który niejako przypadkiem wszedł w branżę obuwniczą, gdyż wywodził się z rodziny związanej z winiarstwem. Borykając się z problemem słabej wentylacji w swoich butach do biegania uznał, że warto byłoby zaproponować klientom takie rozwiązanie, które raz na zawsze zakończyłoby problem niezbyt przewiewnych butów. Od słów gładko przeszedł do czynów, czego efektem jest prężnie działająca firma, której logo rozpoznawalne jest na całym świecie.

W siedzibie firmy Geox znajduje się wiele działów, ale jednym z najważniejszych jest ten, który zajmuje się badaniami mającymi na celu wdrażanie nowych, innowacyjnych rozwiązań. Kilkunastoosobowa grupa chemików, fizyków oraz inżynierów nieustannie pracuje nad kolejnymi, oryginalnymi patentami, które będą w stanie jeszcze bardziej zwiększyć komfort korzystania z butów marki Geox.

Jednym z zarzutów stawianych tej marce są wysokie ceny. Faktycznie, buty tego producenta są nieco bardziej kosztowne, niż inne, niemniej jest to uzasadnione ciągłym rozwojem, który przecież kosztuje. Dzięki takiemu podejściu dostajemy doskonałe pod względem jakości obuwie, które przebija większość konkurencyjnych modeli.