Obuwie Clarks na polskim rynku

 

Obuwie Clarks na polskim rynku

Od wejścia Polski do Unii Europejskiej minęło już kilka lat, choć dla niektórym może się wydawać, że jesteśmy w tej organizacji w zasadzie od zawsze. Otwarcie granic sprawiło, że tysiące ludzi postanowiło szukać swojego szczęścia za granicami naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Jednakże, gdy nasi rodacy jechali na zachód, to z kolei z tamtego kierunku do Polski spływała rzeka nowych towarów, wśród których były również buty Clarks.

Marka ta jest znana na całym świecie od kilkudziesięciu lat, a w samym sercu Imperium brytyjskiego triumfy święci od XIX wieku. Dzięki coraz dynamiczniej rozwijającej się rewolucji przemysłowej powstało wiele firmy, które chciały wykorzystać rosnące możliwości i popyt. Większości się to nie udało, jednakże założone w 1825 roku przez dwóch braci Clarks pokazało, że jest w stanie nie tylko utrzymać się, ale również znakomicie prosperować. Obecnie przedsiębiorstwo to ma ponad 180 lat, a więc więcej, niż większość budowli w Stanach Zjednoczonych.

W dobie, gdy dla wielu firm przetrwanie roku na rynku stanowi ogromny problem, należy docenić umiejętności osób, które przez wiele lat były w stanie sukcesywnie rozwijać markę oraz nie dopuścić do jakichkolwiek problemów. Nie jest to łatwe, o czym wie każdy, kto kiedykolwiek zmagał się z możliwościami działania na wolnym rynku. Oczywiście, ktoś mógłby stwierdzić, że czasy były wtedy inne, nic więc dziwnego, że buty Clarks dość szybko odniosły sukces. Jednakże skoro wiele firm, które powstały w podobnym okresie nie dotrwały do chwili obecnej, to jednak czymś ów biznes dwóch braci musiał się wyróżniać.